Jest już nowy plac zabaw, będą też nowe wozy strażackie

2017-06-09 10:10:33 (ost. akt: 2017-06-09 10:19:04)

W gminie sporo się zmienia. Niedawno dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Marcinkowie otwarto plac zabaw. A w sobotę 10 czerwca do strażaków trafią dwa wozy.

Krzynowłoga Mała zakupiła wóz strażacki za ponad 805 tysięcy złotych

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Plac, który został otwarty w Marcinkowie, jest bardzo atrakcyjny — mówi Agnieszka Budziszewska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Purdzie. — Urządzenia są kolorowe, nowoczesne i bezpieczne. Wójt Piotr Płoski dołożył do inwestycji 8 tys. zł. Dzięki temu plac zabaw został ogrodzony. 


Mieszkańcy Marcinkowa wykorzystali szansę na budowę placu zabaw, jaką dawał konkurs zorganizowany przez firmę Nivea.

— To był konkurs internetowy — opowiada dyrektor Budziszewska. — Mieszkańcy bardzo się zaangażowali. W głosowaniu wzięło udział dużo osób. Walka trwała do ostatnich minut.


Dzięki wspólnemu wysiłkowi przy hali sportowej stanął piękny plac zabaw. Wstęgę przeciął uroczyście imieniu wójta Piotra Płoskiego sekretarz gminy Rafał Wilczek.
 Podziękował mieszkańcom za ich zaangażowanie w głosowanie. 

Po części oficjalnej mieszkańcy sołectwa świętowali Dzień Dziecka.

Przygotowano wiele atrakcji, w tym pokaz rugby. Dzieci mogły zwiedzić wóz policyjny. Organizatorzy zadbali też o poczęstunek. A o gadżety, które dostali uczestnicy Dni Dziecka, zadbała firma Nivea, policja i sołectwo.

Świętujących odwiedzili także strażacy. 
I to oni zapraszają w sobotę 10 czerwca o godz. 16 do Nowej Wsi. Przed remizą uroczyście zostaną im przekazane dwa nowe wozy strażackie. Otrzymają je jednostki z Nowej Wsi i z Butryn.

— Jeden został kupiony za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego — mówi Tomasz Czarniewski, podinspektor ds. obrony i zarządzania kryzysowego gminy Purda oraz szef lokalnego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. — Drugi można było kupić dzięki środkom gminnym oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Są to samochody dostosowane do potrzeb strażaków z naszych jednostek.


Co prawda odbiór samochodów odbył się już w środę 31 maja, ale oficjalne przekazanie zaplanowano na sobotę.

— Będzie to nasz wspólny Dzień Strażaka — dodaje Czarniewski. — Zaprosiliśmy samorządowców i członków OSP, zapraszamy też mieszkańców gminy. 

Jednostka OSP w Nowej Wsi liczy 33 członków, w Butrynach 35. W gminie strażacy dysponują 11 autami różnego typu. — W ich pracy pożary to jedna trzecia zdarzeń — mówi Czarniewski. — Jedna trzecia wyjazdów dotyczy wypadków. Pozostałe zdarzenia to usuwanie wiatrołomów czy pomoc ludziom i zwierzętom. 


mzg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB