Purda pozyskuje i zyskuje coraz więcej, ale potrzebuje wsparcia

2017-04-24 10:29:53 (ost. akt: 2017-04-24 10:32:43)

Jesteś kreatywny, odpowiedzialny, odporny na stres? W gminie Purda czeka na ciebie praca. Poszukiwana jest osoba do pozyskiwania pieniędzy i promocji.

rafał wilczek, purda

Rafał Wilczek

Autor zdjęcia: archiwum

Gmina Purda cały czas się rozwija dzięki m.in. pieniądzom z regionalnego programu RPO Warmia i Mazury, programu rozwoju obszarów wiejskich, z funduszu ochrony środowiska i Europejskiego Funduszu Społecznego. I są to spore kwoty.

W ostatnim czasie było to 3 mln zł! Dzięki temu zrealizowano osiem projektów: przebudowę kotłowni w szkołach i kanalizacji w Trękusku, budowę czterech elektrowni fotowoltaicznych i boiska wielofunkcyjnego w Purdzie. Gmina kupiła także dwa wozy strażackie. W szkołach i przedszkolach zrealizowano natomiast projekty edukacyjne. A to dopiero początek.

— Przed nami docieplenie szkół, przedszkoli, remizy strażackiej, domu kultury, GOPS. A także realizacja projektów dotyczących kultury i pomocy społecznej — zapowiada Rafał Wilczek, sekretarz gminy Purda.

Do realizacji projektów potrzebna jest jednak dodatkowa osoba. — Został ogłoszony konkurs na pracownika ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i promocji. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Przez ponad 10 lat byłem specjalistą w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków europejskich — mówi Wilczek.

Jakimi cechami powinien odznaczać się taki pracownik? — Ważna jest kreatywność, dokładność, odpowiedzialność, terminowość, umiejętność logicznego myślenia i odporność na stres — wylicza Wilczek.

A gmina przygotowuje już kolejne projekty, m.in. e-administracja, budowa świetlic, hali sportowo-widowiskowej, boisk wielofunkcyjnych, wodociągów i kanalizacji, kompleksów sportowych i rewaloryzacji zabytkowego parku.
at

Tagi: purda

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anja z purdy #2234558 | 81.190.*.* 29 kwi 2017 17:29

    moze ja sie nadam??????????? jestem tempa jestem krempa troszku z dekla pierdolnienta, zapytam mijego nu nununununnu nuu u wasza anjaaaaaa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz